Kategorie

Nové produkty

Jak vybrat stodolové dveře Barndoor

Jak vybrat stodolové dveře Barndoor

Na začátku všeho by jste si měli ujasnit několik základních věcí

Posuvný systém vybíráte buď do interiéru nebo exteriéru. Pokud bude umístěný v domě nebo bytě, máte volnou ruku při výběru jak stylů, materiálů i barev.

Pouze rozlišujete ocelové systémy, které působí barvou matná černá více jednotně, kompaktně a uhlazeně. Systém má jedinou délku kolejnice 2 metry.

Úchyty na dveřích jsou v designu rovném, dva typy U uchycení, minimalistický vrchní, ve tvaru hvězdy. gothicpslujpg Železné kované posuvné systémy jsou barvou bližší naši kovářské barvě, nejsou tak syté a mají mírnou šedou patinu. Železo je navíc opatřeno zinkovou vrstvou proti korozi a proto je můžete použít i do exteriéru. Vyjímka jsou barvy jako je zlatá, modrá, zelená a červená - kvůli své stabilitě nedoporučujeme vystavovat dešti, vlhku a slunečnímu svitu. Při výběru dveří by jste měli začít technickými parametry a montáží.

Změříte si stavební otvor. Běžný stavební otvor má například 202cm x 90cm. Potom budete volit dveře s výškou 210cm a šířkou 100cm.
Důležité je držet se pravidla, že dveře by měli být minimálně o 8cm vyšší než stavební otvor a o 5 cm širší na každé straně.

Základní nabízený materiál je smrk. Umíme samozřejmě vyrobit i dveře např. z modřínu, dubu i dalších dřevin. Cena dveří je již s vyspravením suků.

Smrk - je stabilní dřevina na které dobře drží jak lazura tak barva. Dřevo smrku je smetanově bílé až nahnědlé s velmi výraznými letokruhy. Je nejpoužívanější stavební a truhlářské dříví.

Borovice - dobře odolává i povětrnostním vlivům, červotočům. Dřevo je oranžově hnědé, až rezavé. Letokruhy jsou velice dobře viditelné. Vhodné pro exteriérové použití.

Dub - nejdéle odolává povětrnosti, nebo působení vody. Vzdoruje také velice dobře střídání sucha a vlhka. Při dlouhém pobytu pod vodou dubové dřevo tmavne až téměř do úplného zčernání. Má úzkou světlehnědou barvu, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro.

Modřín - jde o polotvrdé dřevo, které při delším pobytu na vzduchu, nebo po napuštění olejem či voskem dřevo tmavne do krásného červena (nebo spíše tmavého červenohněda). Krása tohoto dřeva také spočívá v množství zarostlých malých suků. Modřín má výraznější kresbu, ale dřevo především na slunci rok dva ještě pracuje.

Styl dveří je pouze na Vašem stylu. Vybírat můžete z 10 klasických designů uvedených mezi produkty. Pokud ale máte speciální požadavky, rádi Vám vyhovíme a vyrobíme dveře i o jiných rozměrech, nebo například se skleněnou výplní, či jakékoliv barvy dle vzorníku RAL.

Doplňky nabízíme mušle a madla jako doplňky pro tyto retro dveře. Již ve výrobě se mušle zafrézují do dveří a nalepí, takže již dostanete hotové dveře i s mušlí, bez dalších starostí a komplikací. Madla také již v základní ceně připravíme tak, že navrtáme otvory.

Při montáži si sami pouze madlo uchytíte do připravených otvorů s dodaným montážním materiálem.

Žádný produkt

Určitě Doručení
0 Kč DPH
0 Kč Celkem

Ceny jsou s DPH

Objednat